Xorazm viloyatidagi nemis tili oʻqituvchilarining mobil konferensiyasini oʻtkazish masalalari muhokama qilindi
Bugun, 5-aprel sanasida Toshkentdagi Gyotе institutining vakillari, jumladan, Institutning Til bo’limi boshlig’i Dildora Muhammadaminova, Ta’lim sohasidagi hamkorlik bo’limi xodimi Dilorom Ismatullayeva hamda “Maktablar: kelajak hamkorlari” loyihasi rahbari  Simon Krechmerlar, UrDU Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z. Jumaniyozov hamrohligida Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev qabulida boʻldilar.
Uchrashuvda 12-13-may kunlarida Xorazm viloyatidagi taʼlim muassasalarining nemis tili oʻqituvchilari mobil konferensiyasini oʻtkazish masalalari muhokama qilindi. Mazkur mobil konferensiyani UrDUda oʻtkazish taklifi koʻrib chiqildi. Rektor B.Abdullayev universitetda yaratilgan sharoitlar, imkoniyatlar va moddiy-texnik baza haqida atroflicha maʼlumotlar berdi.

Обсуждены вопросы проведения выездной конференции учителей немецкого языка в Хорезмской области
Сегодня, 5 апреля, представители Гёте-Института в Ташкенте, в том числе заведующая языковым отделом института Дилдора Мухаммадаминова, сотрудник отдела сотрудничества в сфере образования Дилором Исматуллаева и руководитель проекта «Школы: будущие партнеры» Саймон Кречмерс , Иностранная филология УрГУ В сопровождении декана факультета З. Джуманиязова их принял ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев.
На совещании обсуждены вопросы проведения выездной конференции преподавателей немецкого языка общеобразовательных учреждений Хорезмской области 12-13 мая. Было рассмотрено предложение провести данную выездную конференцию в УрГУ. Ректор Б.Абдуллаев подробно рассказал об условиях, возможностях и созданной в университете материально-технической базе.