"Ta'lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi"(maktabgacha ta'lim) mutaxassisligi magistrantlari almashinuv dasturi asosida faoliyat olib borishmoqda
Turkiyaning Izmir shahridagi Ege  universitetida Pedagogika fakulteti  "Maktabgacha ta'lim metodikasi" kafedrasi mudiri dotsent N.Quchqorova  boshchiligida bir guruh talabalar almashinuv dasturi asosida faoliyat olib borishmoqda. 13-dekabr kuni magistrlarimiz talabalarning amaliyot o'tash tizimi bilan tanishish maqsadida Turkiyaning Izmir shahridagi "Orkide" davlat maktabgacha ta'lim tashkilotida bo'lishdi. Jarayonlarni yaqindan o'rganib, tashkilotning moddiy-texnik bazasi, mashg'ulot xonalarining jihozlanishi hamda davlat va nodavlat MTTlarning o'ziga xos jihatlari bilan tanishishdi. Shu kunning ikkinchi yarmida Maktabgacha ta'lim yo'nalishi 3-kurs talabalari amaliyot o'tayotgan "Atakent Aysel" nomli maktabgacha ta'lim tashkilotiga tashrif buyurishdi. U yerda "Ritm" mashg'ulotlari jarayonini kuzatishdi hamda talabalarning amaliyot hujjatlari bilan tanishishdi.

Activities of undergraduates of the specialty"theory and methodology of education and education" (preschool education) on the basis of the exchange program
Head of the Department of "methodology of preschool education" pedagogical faculty at Ege University in Izmir, Turkey Associate Professor N.Under the leadership of hughorova, a group of students is operating on the basis of an exchange program. On December 13, our Masters visited the state preschool educational organization "Orchid" in Izmir, Turkey in order to get acquainted with the system of internship of students. Having studied the processes closely, they got acquainted with the material and technical base of the organization, the equipment of training rooms and the specifics of State and non-state MTTS. In the second half of this day, students of the 3rd year of preschool education visited the preschool educational organization "Atakent Aysel", where they were practicing. There they observed the process of" rhythm " training and got acquainted with the practice documents of students.