Shandong Fanlar akademiyasi bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Ayni kunlarda Xorazm viloyati rasmiy delegatsiyasi tarkibida Xitoy Xalq Respublikasida xizmat safarida boʻlib turgan  Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning bugun, 30-noyabr sanasida Shandong Fanlar akademiyasi (Qilu texnologiya universiteti) direktor oʻrinbosari, professor Zhan Dong bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Muloqotda tomonlar bir-birlariga oliygohlarning bugungi kundagi faoliyat haqida maʼlumot taqdim etdilar. Soʼngra, universitetlar o‘rtasida ta’lim va ilmiy tadqiqot sohasida hamkorlikni yo’lga qo’yish bo’yicha muzokaralar olib borildi. Jumladan, sho'r-ishqorli yer va cho'lda aqlli qishloq xo'jaligi zonasi namoyish qilish bo’yicha hamkorlik takliflari bildirildi.
Uchrashuv natijasida, Shandong Fanlar akademiyasi (Qilu texnologiya universiteti) va Urganch davlat universiteti o’rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

A memorandum of cooperation was signed with Shandong Academy of Sciences
Today, November 30, Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev, who is currently on a business trip to the People's Republic of China as part of the official delegation of Khorezm region, met with the deputy director of Shandong Academy of Sciences (Qilu University of Technology), professor Zhan Dong.
During the dialogue, the parties provided each other with information about the activities of universities today. Then, negotiations were held between the universities to establish cooperation in the field of education and scientific research. In particular, proposals for cooperation were made on the demonstration of a smart agricultural zone in the saline-alkaline land and the desert.
As a result of the meeting, a memorandum of cooperation was signed between Shandong Academy of Sciences (Qilu University of Technology) and Urgench State University.