Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlik ishlari rivojlantirilmoqda
26-iyul Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev va xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻayrat Oʻrazboyevlar Rossiyaning hamkor  Astraxan davlat universitetiga tashrif buyurdilar.
Dastlab Astraxan davlat universiteti rahbariyati bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Uchrashuvda rektor B.Abdullayev hamkorlik munosabatlarni yanada mustahkamlash haqida toʻxtalib, ayrim almashinuv dasturlarini kengaytirish, shuningdek, Astraxan davlat universiteti professor-oʻqituvchilarini maʼruza oʻqish va bilimlarini almashish uchun Urganch davlat universitetida qabul qilish istagini bildirdi.  Astraxan davlat universiteti rektori Igor Alekseev tomonidan birgalikdagi faoliyat natijalari eʼtirof etilib, hamkorlikning yangi bosqichlari uchun tayyorgarligi bildirildi. Uchrashuvda ikki tomonlama diplom dasturini amalga oshirish tajribasiga ham toʻxtalib oʻtildi.
Shuningdek, Astraxan davlat universiteti xodimlari oʻsimliklarning yangi navlarini yaratish va choʻllanishga qarshi kurashish boʻyicha birgalikda ilmiy faoliyatni amalga oshirishni taklif qilishdi. Aytish joizki, universitetlar ekologiya, atrof - muhitni boshqarish va biologik xilma xillikni saqlash kabi sohalarda hamkorlikda katta istiqbolli tajribaga ega ekanligi ahamiyatlidir.

Cooperation with Astrakhan State University is being developed
On July 26, Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev and Vice-Rector for International Cooperation Gairat O'razboyev visited the partner Astrakhan State University of Russia.
First, a meeting was held with the leadership of Astrakhan State University. At the meeting, Rector B.Abdullayev spoke about further strengthening of cooperation relations and expressed his desire to expand some exchange programs, as well as to receive professors and teachers of Astrakhan State University in Urgench State University for giving lectures and exchanging knowledge. Rector of Astrakhan State University Igor Alekseev recognized the results of joint activities and expressed his readiness for new stages of cooperation. The experience of implementing the double diploma program was also discussed at the meeting.
Also, the employees of Astrakhan State University offered to carry out joint scientific activities to create new varieties of plants and combat desertification. It is worth mentioning that the universities have great promising experience in cooperation in such fields as ecology, environmental management and preservation of biological diversity.