"Matn tarjimasi amaliyoti" to'garagining navbatdagi mashg'uloti o'tkazildi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Filologiya va san'at fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi S.Saparova rahbarligida "Matn tarjimasi amaliyoti" to'garagining navbatdagi mashg'uloti o'tkazildi.
Mashg'ulotda talabalarga  “Tarjima turlari. Turli matnlarni tarjima qilish texnikasi” mavzusida ma'ruza qilindi. Talabalarda tarjima amaliyotida kuzatilishi mumkin bo‘lgan xatoliklar, amalda mavjud kamchiliklar va ularni bartaraf etish usullari, bu borada tarjima turlariga yondashuvning to‘g‘ri tanlanishi alohida ahamiyatga egaligi haqida nazariy bilimlar hosil qilindi.
Shuningdek, o‘qituvchi tomonidan mavzuga biriktirilgan asosiy masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi. Mavzu yuzasidan qo‘shimcha o‘rganish uchun topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.

В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни под руководством С. Сапаровой, преподавателя кафедры узбекской лингвистики филологического факультета, состоялось очередное занятие группы «Практика перевода текста».
На занятии студентам была прочитана лекция на тему «Виды перевода. Техника перевода различных текстов». Студенты получили теоретические знания о возможных ошибках в переводческой практике, существующих недостатках и методах их устранения, а также об особой важности выбора правильного подхода к видам перевода в этом контексте.
Преподаватель также дал обратную связь по основным вопросам, связанным с темой. Были даны задания и указания для дальнейшего изучения темы