"Matn tarjimasi amaliyoti" to'garagining navbatdagi mashg'uloti o'tkazildi
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Filologiya va san'at fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi S.Saparova rahbarligida "Matn tarjimasi amaliyoti" to'garagining navbatdagi mashg'uloti o'tkazildi.
Mashg'ulotda talabalarga  “Tarjima turlari. Turli matnlarni tarjima qilish texnikasi” mavzusida ma'ruza qilindi. Talabalarda tarjima amaliyotida kuzatilishi mumkin bo‘lgan xatoliklar, amalda mavjud kamchiliklar va ularni bartaraf etish usullari, bu borada tarjima turlariga yondashuvning to‘g‘ri tanlanishi alohida ahamiyatga egaligi haqida nazariy bilimlar hosil qilindi.
Shuningdek, o‘qituvchi tomonidan mavzuga biriktirilgan asosiy masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi. Mavzu yuzasidan qo‘shimcha o‘rganish uchun topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.

The next training session of the "Text Translation Practice" group was held
The next session of the "Text Translation Practice" group was held at the Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni under the leadership of S. Saparova, a teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Philology and Arts.
At the session, a lecture was given to students on the topic "Types of Translation. Techniques for Translating Various Texts". Students were provided with theoretical knowledge about the errors that can be observed in translation practice, the shortcomings that exist in practice and methods for eliminating them, and the special importance of choosing the right approach to translation types in this regard.
The teacher also provided feedback on the main issues attached to the topic. Assignments and instructions were given for further study of the topic