Joriy yilning 2-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti dekani, professor D.Q.G'ayipov 5-son talabalar turar joyiga tashrif buyurib, fakultet talabalari bilan uchrashdi.
Tashrif davomida xonalar ozodaligi, TTJning o'rnatilgan ichki tartib-qoidalariga rioya qilinganligi, dars jarayonlariga tayyorlanishda mavjud shart-sharoitlar ko'zdan kechirildi. Shuningdek, talabalarning bir-biriga boʻlgan munosabati va muomalasi, tozalik qoidalari xususida so'z yuritildi. Talabalarga yaratilgan imkoniyat va shart-sharoitlarning kengligi, ularga qaratilayotgan e'tibor yuzasidan batafsil ma'lumotlar berildi.

2 февраля этого года декан факультета филологии и искусств Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни, профессор Д.К. Гайипов, посетил студенческое общежитие № 5 и встретился со студентами факультета.
В ходе визита была проверена чистота комнат, соблюдение установленных внутренних правил общежития, а также существующие условия подготовки к учебным занятиям. Обсуждались также отношение и поведение студентов друг к другу, а также правила гигиены. Студентам была предоставлена подробная информация о созданных для них возможностях и условиях, а также об оказываемом им внимании.