Bugun 30-aprel kuni Urganch davlat universiteti Filologiya va san’at fakulteti 1-bosqich talabalari ishtirokida “Korrupsiya — kelajakka tahdid” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Unda universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X. Shixova ishtirok etib, talabalarga korrupsiyaga qarshi kurashishda murosasiz bo‘lish zarurligi haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shuningdek, universitet muhitida bunday salbiy illatlarni keltirib chiqaruvchi omillarni o‘z vaqtida aniqlash va bartaraf etish, o‘quv jarayonida akademik halollik tamoyillariga qat’iy rioya qilish masalalari keng yoritildi.
Tadbir davomida talabalarga universitetning ichki tartib-qoidalari, odob-axloq me’yorlari hamda tegishli normativ-huquqiy hujjatlar yuzasidan ham tushuntirishlar berildi.
Uchrashuv yakunida talabalar o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar hamda o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldilar.

Коррупция — угроза будущему: открытый диалог и важные рекомендации.
Сегодня, 30 апреля, с участием студентов 1 курса факультета филологии и искусства Ургенчского государственного университета состоялся круглый стол на тему «Коррупция — угроза будущему».
В мероприятии приняла участие начальник отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» по противодействию коррупции университета Х. Шихова, которая подробно разъяснила студентам необходимость проявления принципиальной непримиримости в борьбе с коррупцией.
Также были широко освещены вопросы своевременного выявления и устранения факторов, способствующих возникновению подобных негативных явлений в университетской среде, а также строгого соблюдения принципов академической честности в учебном процессе.
В ходе мероприятия студентам были даны разъяснения по внутренним правилам университета, нормам этики и поведения, а также соответствующим нормативно-правовым документам.
В завершение встречи студенты высказали свои мнения и получили подробные ответы на интересующие их вопросы.