Rektor va talaba-qizlar muloqoti boʻlib oʻtdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev universitetning bir guruh faol talaba-qizlari bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuv erkin muloqot tarzida oʻtdi. Rektor suhbat jarayonida mamlakatimizda yoshlarga, ayniqsa qizlarga bo‘lgan e’tibor, davlatimiz rahbari tomonidan jamiyatimizda xotin-qizlarning  roli va  oʻrni yanada oshirishga qaratilgan juda keng qamrovli tashabbuslar, o‘sib kelayotgan barkamol avlodga bo‘lgan g‘amxo‘rlik davlat siyosati darajasiga ko‘tarilganligini alohida qayd etib, kuni kecha oliy taʼlim tizimida qizlar uchun yaratilgan imtiyozlarni atroflicha bayon etdi.
Qolaversa, suhbatda  o'zligimiz, milliy qadriyatlarimiz, qadimiy urf-odatlarimizni unutmagan holda, ularni hurmat qilish, milliy liboslarimizni zamon bilan uyg’unlashtirilgan holda hushbichim va yarashiqli qilib kiyinish lozimligi haqida so'z yuritildi. Bu borada talaba-qizlar oʻz fikr-mulohazalarini, takliflarini bildirdilar.  Muloqot yakunida rektor B.Abdullayev talaba-qizlarni kirib kelayotgan Navroʻz ayyomi bilan samimiy tabriklab, barchalariga chiroyli tilak-istaklar bildirdi.

The rector and the female students met
Today, the rector of Urgench State University Bahrom Abdullayev met with a group of active female students of the university.
The meeting was held in a free conversation. During the conversation, the rector noted the attention paid to youth in the country, especially to females, the wide-ranging initiatives of the President to further enhance the role and position of women in society, care for the younger generation to the level of public policy. He went on to describe in detail the benefits created for females in the higher education system yesterday.
Moreover, it was mentioned in the conversation that it is necessary to respect our identity, national values, ancient traditions, to dress elegantly in accordance with the times. Students expressed their views and suggestions in this regard. At the end of the conversation, Rector B.Abdullayev sincerely congratulated the students on the upcoming Navruz holiday and wished them all the best.