"Pedagogika malikasi-2022" ko'rik-tanlovi o'tkazildi
2022-yil 17-mart kuni Urganch davlat universiteti Pedagogika fakulteti tomonidan fakultet haftaligi doirasida "Pedagogika malikasi-2022" ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi. Tanlovni UrDU Xotin-qizlar Maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva ochib berdi. Tanlovda 9 ta ishtirokchi qizlar savol-javob, soch turmaklash, bo'yinbog' bog‘lash hamda erkin mavzu shartlari asosida o‘zaro kuch sinashdi.
Yakuniy natijalarga ko'ra, BT va STI yo‘nalishi 193-guruh talabasi Xalilova Xumora "Pedagogika malikasi"  hamda "Rektor stipendiyasi" sovrindori deb e'lon qilindi.

The contest "Pedagogy Princess -2022" was held
On March 17, 2022, the Pedagogy Faculty of Urgench State University held a contest "Pedagogy Princess -2022" as part of the Faculty Week. The contest was opened by the chairwoman of the Women's Advisory Board of UrSU Sh.Nurullayeva. Nine contest participants competed in the tasks like quizzes, hairstyling, tying a tie and free themes.
According to the final results, Khalilova Khumora, a student of the group 193 of Primary and Sports Education, was awarded the "Pedagogy Princess" and the "Rector's Scholarship".