"Pedagogika malikasi-2022" ko'rik-tanlovi o'tkazildi
2022-yil 17-mart kuni Urganch davlat universiteti Pedagogika fakulteti tomonidan fakultet haftaligi doirasida "Pedagogika malikasi-2022" ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi. Tanlovni UrDU Xotin-qizlar Maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva ochib berdi. Tanlovda 9 ta ishtirokchi qizlar savol-javob, soch turmaklash, bo'yinbog' bog‘lash hamda erkin mavzu shartlari asosida o‘zaro kuch sinashdi.
Yakuniy natijalarga ko'ra, BT va STI yo‘nalishi 193-guruh talabasi Xalilova Xumora "Pedagogika malikasi"  hamda "Rektor stipendiyasi" sovrindori deb e'lon qilindi.

Состоялся конкурс «Принцесса педагогики-2022»
17 марта 2022 года на факультете Педагогики Ургенчского государственного университета в рамках недели факультета прошел конкурс «Принцесса педагогики-2022». Конкурс открыла председатель Женского экспертного совета УрГУ Ш.Нуруллаева. Девять участников конкурса соревновались в таких заданиях, как викторина, прическа, завязывание галстука и бесплатные темы.
По итоговым результатам ученица 193 группы начального и спортивного образования Халилова Хумора награждена премией «Принцесса педагогики» и «Ректорской стипендией».