Yoshlar masalasi doimo dolzarb!
2022-yilning 18-mart kuni universitetda maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni tizimli amalga oshirish, yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish masalalariga bagʻishlangan seminar boʻlib oʻtdi.
Seminarda barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari, xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchilari hamda  barcha fakultetlarning tyutorlar kengashi raisilari qatnashdilar.
Seminarda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, bugungi kunda yoshlar bilan ishlash, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, yoshlar uchun munosib shart-sharoitlar yaratish  va muammolarini oʻrganib, bartaraf etishga koʻmaklashish masalalari yuzasidan maʼruza qildi.
Seminar ishida dekan muovinlari, dekan maslahatchilari va tyutorlar kengashi raisilari  mazkur masalalar yuzasidan oʻz fikr-mulohazalari va takliflarini bildirdilar.

The youth issue is always important!
On March 18, 2022, the university hosted a seminar on the systematic implementation of spiritual and educational work, the organization of meaningful leisure time for youth.
The seminar was attended by deputy deans for youth affairs of all faculties, advisers to the dean for women's affairs and chairmen of the board of tutors of all faculties.
S.Davletov, First Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual-Educational Affairs of UrSU, spoke at the seminar on working with the youth, meaningful organization of their leisure time, creating favorable conditions for the youth and helping them to study and solve their problems.
During the seminar, the deputy-deans, advisers to the deans and chairmen of the board of tutors expressed their views and suggestions on these issues.