Yoshlar masalasi doimo dolzarb!
2022-yilning 18-mart kuni universitetda maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni tizimli amalga oshirish, yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish masalalariga bagʻishlangan seminar boʻlib oʻtdi.
Seminarda barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari, xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchilari hamda  barcha fakultetlarning tyutorlar kengashi raisilari qatnashdilar.
Seminarda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, bugungi kunda yoshlar bilan ishlash, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, yoshlar uchun munosib shart-sharoitlar yaratish  va muammolarini oʻrganib, bartaraf etishga koʻmaklashish masalalari yuzasidan maʼruza qildi.
Seminar ishida dekan muovinlari, dekan maslahatchilari va tyutorlar kengashi raisilari  mazkur masalalar yuzasidan oʻz fikr-mulohazalari va takliflarini bildirdilar.

Молодежный вопрос всегда актуален!
18 марта 2022 года в университете прошел семинар по системному осуществлению духовно-просветительской работы, организации содержательного досуга молодежи.
В семинаре приняли участие заместители деканов по делам молодежи всех факультетов, советники деканов по делам женщин и председатели попечительских советов всех факультетов.
Первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов выступил на семинаре по работе с молодежью, содержательной организации ее досуга, созданию благоприятных условий для проблемы.
В ходе семинара свои мнения и предложения по данным вопросам высказали заместители деканов, советники деканов и председатели тьюторских советов.