Biz korrupsiyaga qarshimiz
Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplayens nazorat” bo'limi tomonidan Fizika-matematika fakultetining 221-224-matematika yo'nalishi talabalari bilan "Biz korrupsiyaga qarshimiz" mavzusida davra suhbati oʼtkazildi.
Jahon hamjamiyati oldida korrupsiya davlatlar rivojlanishiga, iqtisodiy, siyosiy, ma'naviy yuksalishiga to'sqinlik qilayotgan salbiy illat sifatida paydo bo'ldi. O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev ta'kidlaganidek, "Korrupsiyani oldini olmasak, haqiqiy ishbilarmonlik va investitsiya muhitini yaratib bo'lmaydi, umuman, jamiyatning birorta tarmog'i rivojlanmaydi. Haqiqatdan ham, korrupsiyaviy jinoyatlar davlatning rivojlanishiga to'sqinlik qiladi".
Bugungi kunda KQK "Komplayens-nazorat" bo'limi xodimlari tomonidan korrupsiyani oldini olish maqsadida reja asosida talabalar bilan muntazam uchrashuvlar tashkil etilmoqda.

Кафедра «Комплаенс-контроль» отдела по борьбе с коррупцией провела круглый стол со студентами 221-224 математического отделения физико-математического факультета на тему «Мы против коррупции».
Коррупция предстала перед мировым сообществом как негативное зло, тормозящее развитие, экономический, политический и духовный рост стран. Как отметил Президент Республики Узбекистан Ш.Мирзиёев, «Если мы не будем пресекать коррупцию, невозможно создать реальную деловую и инвестиционную среду, в целом ни одна отрасль общества не будет развиваться. препятствовать развитию государства».
Сегодня в целях предотвращения коррупции сотрудники отдела «Комплаенс-контроль» КҚК организуют регулярные встречи со студентами.