Biz korrupsiyaga qarshimiz
Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplayens nazorat” bo'limi tomonidan Fizika-matematika fakultetining 221-224-matematika yo'nalishi talabalari bilan "Biz korrupsiyaga qarshimiz" mavzusida davra suhbati oʼtkazildi.
Jahon hamjamiyati oldida korrupsiya davlatlar rivojlanishiga, iqtisodiy, siyosiy, ma'naviy yuksalishiga to'sqinlik qilayotgan salbiy illat sifatida paydo bo'ldi. O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev ta'kidlaganidek, "Korrupsiyani oldini olmasak, haqiqiy ishbilarmonlik va investitsiya muhitini yaratib bo'lmaydi, umuman, jamiyatning birorta tarmog'i rivojlanmaydi. Haqiqatdan ham, korrupsiyaviy jinoyatlar davlatning rivojlanishiga to'sqinlik qiladi".
Bugungi kunda KQK "Komplayens-nazorat" bo'limi xodimlari tomonidan korrupsiyani oldini olish maqsadida reja asosida talabalar bilan muntazam uchrashuvlar tashkil etilmoqda.

The "Compliance Control" Department of the Fight Against Corruption held a roundtable discussion with students of the 221-224 mathematics department of the Faculty of Physics and Mathematics on the topic "We are against corruption".
Corruption appeared before the world community as a negative evil that hinders the development, economic, political, and spiritual growth of countries. As the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev noted, "If we do not prevent corruption, it is impossible to create a real business and investment environment, in general, not a single branch of society will develop. In fact, corrupt crimes hinder the development of the state."
Today, in order to prevent corruption, regular meetings with students are organized by the employees of the "Compliance-control" department of the KCK.