Talabalarimiz sayohatda
Shu yilning 21-23 aprel kunlari xorazmlik nogironligi bo’lgan yoshlar uchun Yoshlar ishlari agentligi tomonidan bepul sayohatlar tashkil etildi. 50 nafar yoshlarimiz 2 kun davomida Samarqand viloyatining eng yaxshi diqqatga sazovor joylar va ziyoratgohlarida bo’lishdi. Ularning 33 nafari Urganch davlat universiteti talabalaridir.
Bilamizki, Samarqandning madaniy merosi juda katta.  Talabalarimiz Hazrati Dovud, Hazrati Doniyor ziyoratgohlari, qadimiy Samarqand shahrining rasmiy markazi Registon maydoni,  qadimgi davrning eng go‘zal tarixiy obidalaridan biri – Shohi Zinda yodgorligi, Samarqand shahridagi “Buyuk ipak yo‘li” xalqaro turizm markazi kabi ko‘plab tarixiy obidalar bilan yaqindan tanishdilar.

Our students are traveling
On April 21-23 of this year, the Youth Affairs Agency organized free trips for young people with disabilities in Khorezm. 50 of our youth visited the best attractions and shrines of Samarkand region for 2 days. 33 of them are students of Urganch State University.
We know that the cultural heritage of Samarkand is very big. Our students learned about many historical monuments such as shrines of Hazrat Davud, Hazrat Daniyor, Registan square, the official center of the ancient city of Samarkand, one of the most beautiful historical monuments of the ancient era - Shahi Zinda monument, the international tourism center "Great Silk Road" in Samarkand.