????Ayni paytda Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2017-yil 22-maydagi 304-sonli qarori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 21-avgustdagi 319- sonli buyrug’iga asosan 2025-o'quv yilida oliy ta’limdan keyingi ta’lim tayanch doktoranturada o‘qish uchun kirish imtihonlari o’tkazilmoqda.
????Imtihon jarayonlari belgilangan grafik asosida Ilmiy ishlar va innosvatsiya boʻyicha prorektor Z.Ibragimov boshchiligidagi komissiya a'zolari hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi ishtirokida kuzatuv kameralari bilan adolatli va shaffof tashkil etilmoqda.
2025-o'quv yili uchun ajratilgan 27 ta ixtisoslik boʻyicha jami 49 oʻringa 111 nafar talabgor imtihon jarayonlarida qatnashmoqda.

Currently, at Urgench State University, in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 304, dated May 22, 2017, “Measures to Further Improve the Postgraduate Education System,” and the order of the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 319, dated August 21, 2024, entrance exams for doctoral studies in postgraduate education for the 2025 academic year are being held.
The exam process is being organized fairly and transparently with the participation of the commission members, led by the Vice-Rector for Research and Innovation Z. Ibragimov, and the Compliance Monitoring Department for the Fight Against Corruption, with surveillance cameras in place, according to the established schedule.
A total of 111 applicants are participating in the exams for 49 seats in 27 specializations allocated for the 2025 academic year.