Bugun, 21-may kuni  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya komissiyasining 2022-yil 03-martdagi №01-08/508/22-sonli xatiga asosan mustaqil tadqiqotchi hamda tayanch doktorantlar uchun Chet tili (ingliz, nemis tili) fanidan malakaviy imtihonlar bo’lib o’tmoqda.
Imtihon jarayonlari maxsus komissiya a’zolari hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi tomonidan nazorat qilib borilmoqda.

Сегодня, 21 мая, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни проходят квалификационные экзамены по иностранным языкам (английский, немецкий) для независимых исследователей и соискателей степени PhD, в соответствии с письмом Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан от 3 марта 2022 года № 01-08/508/22.
Ход экзаменов контролируется членами специальной комиссии и отделом по управлению системой «Комплаенс-контроль» по противодействию коррупции.