Bugun, 21-may kuni  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy Attestatsiya komissiyasining 2022-yil 03-martdagi №01-08/508/22-sonli xatiga asosan mustaqil tadqiqotchi hamda tayanch doktorantlar uchun Chet tili (ingliz, nemis tili) fanidan malakaviy imtihonlar bo’lib o’tmoqda.
Imtihon jarayonlari maxsus komissiya a’zolari hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi tomonidan nazorat qilib borilmoqda.

Today, May 21, at Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, qualification exams in Foreign Languages (English, German) are being held for independent researchers and PhD applicants, in accordance with Letter No. 01-08/508/22 dated March 3, 2022, of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
The examination process is being monitored by members of the special commission and the Compliance Control Department for Combating Corruption.