Maqolalar tanlovida "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi professor-o'qituvchilari maxsus komissiya tarkibida ishtirok etishdi.
Joriy yilning 16-22-dekabr kunlari Filologiya va san'at fakulteti O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi prof. v.b., f.f.d. I.O.Ismailov hamda O‘zbek tilshunosligi kafedrasi prof. v.b., f.f.d. D.T.Yuldashevlar Xorazm viloyati sudlari va Xorazm viloyati ma'muriy sudlarining sud apparati xodimlari oʻrtasida oʻtkazilgan "Korrupsiya va boshqa huquqbuzarliklarga qarshi murosasizlik tuyg'usini shakllantirishga qaratilgan ilmiy-ommabop maqolalar tanlovi"da maxsus komissiya tarkibida ishtirok etishdi.

В конкурсе статей, организованном специальной комиссией, приняли участие профессора и преподаватели кафедры узбекского языка и литературы.
С 16 по 22 декабря текущего года кафедра узбекского языка и литературы филологического факультета, исполняющий обязанности профессора, кандидат наук И.О. Исмаилов, и кафедра узбекской лингвистики, исполняющий обязанности профессора, кандидат наук Д.Т. Юлдашев, в составе специальной комиссии приняли участие в «Конкурсе научно-популярных статей, направленном на формирование чувства нетерпимости к коррупции и другим правонарушениям», проводимом среди сотрудников судов Хорезмской области и судебного аппарата административных судов Хорезмской области.