Innovatsion g‘oyalar amaliyot sari: rektor yoshlar bilan uchrashdi
Bugun, payshanba — “Yoshlar kuni” munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova universitetning bir guruh faol va tashabbuskor talaba-yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda talabalarning ta’lim sifati, ilmiy faoliyat, startap ekotizimini rivojlantirish, yoshlar tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda universitet hayotiga oid taklif va muammolari tinglandi.
Muloqot davomida talaba-yoshlar tomonidan sun’iy intellekt texnologiyalariga asoslangan startap loyihalari taqdim etildi. Rektor innovatsion g‘oyalar bilan yaqindan tanishib, ularning dolzarbligi va amaliy ahamiyatini yuqori baholadi. Shuningdek, mazkur loyihalarni universitet hamda ishlab chiqarish amaliyotiga joriy etish borasidagi tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashini ta’kidladi.

От инновационных идей — к практической реализации: ректор встретился с молодёжью
Сегодня, в четверг, по случаю Дня молодёжи ректор Ургенчского государственного университета Феруза Мадрахимова провела встречу с группой активных и инициативных студентов университета.
В ходе встречи были обсуждены вопросы качества образования, научной деятельности, развития стартап-экосистемы, поддержки молодёжных инициатив, а также предложения и проблемы, связанные с университетской жизнью.
В рамках открытого диалога студенты представили стартап-проекты, основанные на технологиях искусственного интеллекта. Ректор подробно ознакомилась с инновационными идеями, высоко оценив их актуальность и практическую значимость. Она также подчеркнула готовность университета поддерживать инициативы по внедрению этих проектов как в деятельность университета, так и в производственную практику.