Kimyo kafedra dotsenti Jumaniyazova Muqaddas Egamberdiyevnaning “Koordinirlangan tioamidli ligandlarning kimyoviy oʻzgarishlari” mavzusidagi ilmiy nazariy seminari bo'lib o'tdi.
Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari  fakulteti "Kimyo" kafedrasida 2025-yil 29-yanvar kuni navbatdagi ilmiy-nazariy seminar bo'lib oʻtdi. Unda Kimyo kafedrasi dotsenti Jumaniyazova Muqaddas Egamberdiyevnaning “Koordinirlangan tioamidli ligandlarning kimyoviy  oʻzgarishlari” mavzusidagi ilmiy nazariy seminari tinglandi. Seminarda Kimyo kafedrasining ko'plab a'zolari ishtirok qilishdilar, hamda seminar mavzusiga oid savollar berdilar. Seminar munozaralarga boy bo'ldi va yakuniy xulosalar chiqarildi.

Научно-теоретический семинар на тему «Химические превращения координированных тиоамидных лигандов» провела Джуманиязова Мукаддас Эгамбердиевна, доцент кафедры химии.
Очередной научно-теоретический семинар состоялся 29 января 2025 года на кафедре «Химия» факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета. Научно-теоретический семинар на тему «Химические превращения координированных тиоамидных лигандов» провела доцент кафедры химии Джуманиязова Мукаддас Эгамбердиевна. Многие сотрудники химического факультета приняли участие в семинаре и задали вопросы, связанные с темой семинара. Семинар был насыщен дискуссиями и были сделаны окончательные выводы.