Buxoro davlat universiteti tayanch doktoranti Ganiyev Baxtiyor Shukurulloyevichning “3d -metall ionlarining tarkibida O,N,S-tutgan organik ligandlar bilan kompleks birikmalari sintezi va tadqiqi” mavzusidagi ilmiy seminari boʻlib oʻtdi
Buxoro davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.К.72.01 raqamli Ilmiy kengash tomonidan himoyaga qabul qilingan BuxDU tayanch doktoranti Ganiyev Baxtiyor Shukurulloyevichning 02.00.01 – Noorganik kimyo ixtisosligi bo‘yicha “3d -metall ionlarining tarkibida O,N,S-tutgan organik ligandlar bilan kompleks birikmalari sintezi va tadqiqi” mavzusidagi kimyo fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan doktorlik dissertatsiya ishi 10-fevral kuni yetakchi tashkilot Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ilmiy seminari boʻlib oʻtdi. Seminarda Kimyo kafedrasining ko'plab a'zolari, doktorantlar va magistrantlar ishtirok qilishdi. Ma'ruza yakunlangandan keyin ishtirokchilar o'zlarini qiziqtirgan savollarni doktorantga berishdilar va ijobiy javoblarni olishdilar. Ishtirokchilar tomonidan dissertatsiya ishidagi a'lohida yutuqlar ham e'tirof qilindi va himoyaga tavsiya qilindi.

A scientific seminar on the topic “Synthesis and study of complex compounds of 3d-metal ions with O,N,S-containing organic ligands” by Bukhara State University’s basic doctoral student Ganiyev Bakhtiyor Shukurulloyevich was held.
The doctoral dissertation work prepared by Bukhara State University's basic doctoral student Ganiev Bakhtiyor Shukurulloyevich for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Chemistry on the topic "Synthesis and study of complex compounds of 3d-metal ions with O, N, S-containing organic ligands" in the speciality 02.00.01–Inorganic Chemistry, which was accepted for defence by the Scientific Council under Bukhara State University with the number "PhD,03/30,12,2019,К,72,01", was held on February 10 at the leading organization, Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni. Many members of the Chemistry Department, doctoral students and master's students participated in the seminar. After the lecture, the participants asked the doctoral student questions of interest and received positive answers. Special achievements in dissertation work were also recognized by the participants and recommended for defence.