Buxoro davlat universiteti tayanch doktoranti Ganiyev Baxtiyor Shukurulloyevichning “3d -metall ionlarining tarkibida O,N,S-tutgan organik ligandlar bilan kompleks birikmalari sintezi va tadqiqi” mavzusidagi ilmiy seminari boʻlib oʻtdi
Buxoro davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.К.72.01 raqamli Ilmiy kengash tomonidan himoyaga qabul qilingan BuxDU tayanch doktoranti Ganiyev Baxtiyor Shukurulloyevichning 02.00.01 – Noorganik kimyo ixtisosligi bo‘yicha “3d -metall ionlarining tarkibida O,N,S-tutgan organik ligandlar bilan kompleks birikmalari sintezi va tadqiqi” mavzusidagi kimyo fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan doktorlik dissertatsiya ishi 10-fevral kuni yetakchi tashkilot Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ilmiy seminari boʻlib oʻtdi. Seminarda Kimyo kafedrasining ko'plab a'zolari, doktorantlar va magistrantlar ishtirok qilishdi. Ma'ruza yakunlangandan keyin ishtirokchilar o'zlarini qiziqtirgan savollarni doktorantga berishdilar va ijobiy javoblarni olishdilar. Ishtirokchilar tomonidan dissertatsiya ishidagi a'lohida yutuqlar ham e'tirof qilindi va himoyaga tavsiya qilindi.

Состоялся научный семинар базового докторанта Бухарского государственного университета Ганиева Бахтиёра Шукуруллоевича на тему «Синтез и исследование комплексных соединений ионов 3d-металлов с O, N, S-содержащими органическими лигандами»
10 февраля в головной организации Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялась защита докторской диссертации базового докторанта Бухарского государственного университета Ганиева Бахтиёра Шукуруллоевича на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по химии на тему «Синтез и исследование комплексных соединений ионов 3d-металлов с O, N, S-содержащими органическими лигандами» по специальности 02.00.01 – Неорганическая химия, которая была принята к защите Ученым советом при Бухарском государственном университете под номером «PhD,03/30,12,2019,К,72,01». В семинаре приняли участие многие сотрудники кафедры химии, докторанты и магистранты. После лекции участники задали интересующие докторанта вопросы и получили положительные ответы. Особые достижения в диссертационной работе также были отмечены участниками и рекомендованы к защите.