Azamatov Azizbek Shavkatovichning fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Azamatov Azizbek Shavkatovichning 01.01.02 – Differensial tenglamalar va matematik fizika ixtisosligi bo‘yicha «Moslangan manbali Kaup-Boussinesq va diskret sinus-Gordon tenglamalar sistemalarini tez kamayuvchi funksiyalar sinfida integrallash» mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.FM.55.01 – raqamli Ilmiy kengashning 2023-yil 23-avgust kuni soat 14:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tdi.

О защите диссертации Азаматова Азизбека Шавкатовича на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по физико-математическим наукам
Защита диссертации Азаматова Азизбека Шавкатовича на тему «Интегрирование систем уравнений Каупа–Буссинеска и дискретного синус-Гордона с согласованным источником в классе быстро убывающих функций» по специальности 01.01.02 – «Дифференциальные уравнения и математическая физика», представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по физико-математическим наукам, состоялась 23 августа 2023 года в 14:00 на заседании Научного совета № PhD.03/30.12.2019.FM.55.01 при Ургенчском государственном университете.