Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonlariga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Unda universitet rektori Feruza Madrahimova hamda Qabul komissiyasining mas’ul kotibi O‘tkir Matyoqubov ommaviy axborot vositalari vakillariga oliygohning bugungi salohiyati, erishilgan yutuqlari hamda yangi o‘quv yili uchun rejalashtirilgan qabul jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berdi.Matbuot anjumanida 40 nafardan ortiq ommaviy axborot vositalari vakillari, televideniye xodimlari, jurnalistlar va blogerlar ishtirok etdi.
Tadbir avvalida media vakillari uchun universitet bo‘ylab tanishtiruv dasturi tashkil etildi. Mehmonlar oliygohning zamonaviy o‘quv va ilmiy infratuzilmasi, talaba-yoshlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, shuningdek, ilm-fan va innovatsiyalar sohasidagi salohiyati bilan yaqindan tanishdilar.Shuningdek, universitet olimlari, doktorantlari va magistrantlari tomonidan yaratilgan ilmiy ishlanmalar, innovatsion loyihalar hamda rassomchilik va kulolchilik yo‘nalishlaridagi ijodiy ishlar ko‘rgazmasi namoyish etildi.
Tadbir davomida “27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni” munosabati bilan Urganch davlat universiteti bilan samarali hamkorlik qilib kelayotgan bir guruh OAV vakillari, jurnalistlar va blogerlar universitet rektori Feruza Madrahimova tomonidan Tashakkurnoma hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Mazkur matbuot anjumani qabul jarayonlarining ochiqligi va shaffofligini ta’minlash, jamoatchilikni ishonchli hamda tezkor axborot bilan ta’minlashga xizmat qildi.

В Ургенчском государственном университете состоялась пресс-конференция, посвящённая вопросам приёмной кампании
Сегодня в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялась пресс-конференция, посвящённая приёмной кампании на 2026/2027 учебный год. В мероприятии приняли участие ректор университета Феруза Мадрахимова и ответственный секретарь Приёмной комиссии Уткир Матьякубов, которые подробно рассказали представителям СМИ о современном потенциале университета, достигнутых успехах и планах приёмной кампании на новый учебный год. В пресс-конференции приняли участие более 40 представителей средств массовой информации, работников телевидения, журналистов и блогеров.
В начале мероприятия для представителей медиа была организована ознакомительная программа по университету. Гости познакомились с современной образовательной и научной инфраструктурой, условиями, созданными для студентов, а также с потенциалом университета в области науки и инноваций. Также была представлена выставка научных разработок, инновационных проектов и творческих работ в области живописи и керамики, созданных учёными, докторантами и магистрантами университета.
В ходе мероприятия, посвящённого Дню работников печати и средств массовой информации, который отмечается 27 июня, группа представителей СМИ, журналистов и блогеров, активно сотрудничающих с университетом, была награждена Благодарственными письмами и памятными подарками от имени ректора Ферузы Мадрахимовой.
Данная пресс-конференция способствовала обеспечению открытости и прозрачности приёмных процессов, а также предоставлению общественности достоверной и оперативной информации.