Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonlariga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Unda universitet rektori Feruza Madrahimova hamda Qabul komissiyasining mas’ul kotibi O‘tkir Matyoqubov ommaviy axborot vositalari vakillariga oliygohning bugungi salohiyati, erishilgan yutuqlari hamda yangi o‘quv yili uchun rejalashtirilgan qabul jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berdi.Matbuot anjumanida 40 nafardan ortiq ommaviy axborot vositalari vakillari, televideniye xodimlari, jurnalistlar va blogerlar ishtirok etdi.
Tadbir avvalida media vakillari uchun universitet bo‘ylab tanishtiruv dasturi tashkil etildi. Mehmonlar oliygohning zamonaviy o‘quv va ilmiy infratuzilmasi, talaba-yoshlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, shuningdek, ilm-fan va innovatsiyalar sohasidagi salohiyati bilan yaqindan tanishdilar.Shuningdek, universitet olimlari, doktorantlari va magistrantlari tomonidan yaratilgan ilmiy ishlanmalar, innovatsion loyihalar hamda rassomchilik va kulolchilik yo‘nalishlaridagi ijodiy ishlar ko‘rgazmasi namoyish etildi.
Tadbir davomida “27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni” munosabati bilan Urganch davlat universiteti bilan samarali hamkorlik qilib kelayotgan bir guruh OAV vakillari, jurnalistlar va blogerlar universitet rektori Feruza Madrahimova tomonidan Tashakkurnoma hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Mazkur matbuot anjumani qabul jarayonlarining ochiqligi va shaffofligini ta’minlash, jamoatchilikni ishonchli hamda tezkor axborot bilan ta’minlashga xizmat qildi.

Today, a press conference dedicated to the 2026/2027 academic year admission campaign was held at Abu Rayhan Beruni Urgench State University. During the event, the University Rector, Feruza Madrahimova, and the Executive Secretary of the Admissions Committee, O‘tkir Matyoqubov, provided media representatives with detailed information about the university’s current potential, achievements, and admission plans for the upcoming academic year. More than 40 representatives of mass media outlets, television professionals, journalists, and bloggers participated in the press conference.
At the beginning of the event, a familiarization tour of the university was organized for media representatives. Guests explored the university’s modern educational and scientific infrastructure, student facilities, and its scientific and innovation potential. An exhibition featuring scientific developments, innovative projects, and creative works in painting and ceramics created by the university’s researchers, doctoral candidates, and master’s students was also presented.
During the event, in celebration of June 27 — Press and Mass Media Workers’ Day, a number of media representatives, journalists, and bloggers who have actively cooperated with the university were awarded Certificates of Appreciation and commemorative gifts by Rector Feruza Madrahimova.
The press conference served to ensure the openness and transparency of the admission process and to provide the public with reliable and timely information.